November 14, 2018

2017 Awards

2017 District 10 Postseason Awards – All-District Team (1st and 2nd team Selections)

Marshfield Post 88
Mike Catanoso, OF (1st team)
Sam Crawford, Catcher (1st Team)
Josh Eastman, Pitcher/ 1st Base (1st Team)
Edward Kielty, RHP/ 3rd Base (2nd team)
Joe Russo, SS (2nd team)

Barnstable Post 206
Gary DiSarcina Jr., 2B (1st Team)
Jackson Badot, OF (1st Team)
Connor Bertsch, 1B (1st Team)
Dan Crossen, 3rd base (1st Team)
Mike Knell, SS (1st Team)
Drew Gallant,  LHP (1st Team)
Bryce Conroy, RHP (2nd team)
Jake Gleason, RHP (2nd team)
Andrew Williams, Catcher (2nd team)

Plymouth Post 40
Jacob Stasiowski, OF (1st Team)
Curtis Bennett, LHP (1st Team)
Dylan Ketterer, C/3B (1st Team)
Sam Ferriera, 1B (2nd team)
Ryan McLoud, OF (2nd team)

Kingston Post 387
Joey Kemlage, LHP  (1st Team)

Rockland Post 147
Joe Taft, DH
Chris McHugh – INF/OF
James Dolan, INF
Liam Flynn, Pitcher (2nd team)
Gavin White, DH (2nd Team)

Hanover Post 149
AJ Costanza, 2B (runner up batting champ .514) (1st team)
Kyl e Sylvester, SS/2B (1st team)
Billy Cleaves,  1B/C (1st team)
Ryan Hennessy, CF/P (2nd team)

East Bridgewater Post 91/Hawkeye AC
Evan Jenkins, Infield (1st team)
Brandon Jenkins, Infield (1st team)
Mike Khoury, Infield (1st team)
Alex Rose, Infield/Outfield (2nd team)
Kevin Aylward, Infield/Outfield (2nd team)
Robert Badger, Infield/Outfield (2nd team)

Sandwich Post 188
Will Crowther, LHP (1st team, 2nd runner-up for Most Outstanding Pitcher)
Tyler Wudyka, 3B (1st team)
Ari Purdy, OF (1st team)
Drew Boli, OF (1st team)
Tyler Rondeau, INF (1st team)
Matt Liebkemann, RHP (2nd team)
Nick Heyer, RHP (2nd team)

Pembroke Post 143
Connor Pijanowski, INF/OF (1st team)
Justin Pijanowski, INF/OF (1st team)
Zachary Simpson, INF/OF (1st team)
Christian Nashawaty, Pitcher (1st team)
Zachary Simpson, Pitcher (1st team)

Orleans Post 308
Stephen Kalinick, 1B, LHP (1st team)
Devan Harrison, RHP (1st team)
JJ Ferguson, MIF (1st team)

Brockton Post 35
Zach Silvia, SS (1st team)
Frank Aten, C (1st team)
Cole Sutherland, OF (1st team)

Wareham Post 220
Will Hopkins, OF/DH (1st team)
Bryant Salkind, 3B, 1B, RHP (1st team)
Sam Henrie, OF, 1B, P (1st team)
Kylar Macoratti, OF (1st team)
Justin Sylvia, Pitcher (1st team)

Whitman Post 22
Brett Spano (1st team)
Nick Spyroupolus (1st team)
John Murphy (1st team)
Ryan Awtell (1st team)

Coach of the Year
Sean Walsh, Barnstable Post 206
Bobby Flynn, Pembroke Post 143 (Runner-Up)

Executive of the Year
Sean Walsh, Barnstable Post 206
Gary Nashawaty, Pembroke Post 143  (Runner-Up)

District 10 Most Valuable Player
Gary DiSarcina Jr., 2B, Barnstable Post 206
Mike Knell, SS, Barnstable Post 206  (Runner-Up)

Batting Champion
Nick Spyroupolus (.523) Whitman Post 22

Most Outstanding Pitcher
Drew Gallant, LHP, Barnstable Post 206
Joey Kemlage, LHP, Kingston Post 387 – Runner-up
Will Crowther, LHP, Sandwich Post 188, 2nd Runner Up

Umpire of the Year
Dave Walker
Gary Soares, Runner-up
Mark Delaney, 2nd Runner-up