November 14, 2018

2015 Awards

2015 District 10 Awards & Honors                                        

Most Valuable Player - Adam Gay, Kingston Post 387 RHP/OF                                    

Pitcher of the Year - Mike Kelly, Hawkeye AC, RHP                                          

Coach of the Year - Tim Graham, Hawkeye AC                                  

Executive of the Year - Mike Jenkins, Hawkeye AC                                          

Umpire of the Year - Joe Verrochi                                          

                                            

2015 District 10 All-District Team                                          

                                            

PLAYER                                                                                           TEAM                                  POS.                1ST/2ND TEAM

Conor Walsh (Clark University)                                                 Barnstable Post 206        RHP                       1st

Eric Holzman (Barnstable High School)                                  Barnstable Post 206        RHP/1B                1st

Mike Knell (Dennis-Yarmouth Regional High School)         Barnstable Post 206        SS           1st

Jake Gleason (Dennis-Yarmouth Regional High School)     Barnstable Post 206        OF/RHP 1st

Patrick Healy (Brockton High School)                                     Brockton Post 35             RHP        1st

Liam Flynn (Hanover High School)                                           Hanover Post 149            OF          1st

Cory Wasylow (Bridgewater-Raynham High School)          Hawkeye AC                      OF          1st

Connor Gavin (East Bridgewater High School)                     Hawkeye AC                      RHP        1st

Ty Jenkins (East Bridgewater High School)                            Hawkeye AC                      OF          1st

Ryan Graham (East Bridgewater High School)                      Hawkeye AC                      RHP        1st

Robert Lawton (Braintree High School)                                  Hingham Post 120           OF          1st

Devon King (Thayer Academy)                                                  Kingston Post 387            OF          1st

Will Gallagher (Silver Lake Regional High School)                Kingston Post 387            RHP        1st

Adam Gay (Silver Lake Regional High School)                       Kingston Post 387            OF/RHP 1st

Brendan Calos (Marshfield High School)                                Marshfield Post 88          C             1st

Frank Catanoso (Marshfield High School)                              Marshfield Post 88          OF          1st

Nick Fontana (Marshfield High School)                                  Marshfield Post 88          OF          1st

Brian Kwedor (Marshfield High School)                                 Marshfield Post 88          RHP        1st

Kino Gray (Nauset Regional High School)                              Orleans Post 308              OF          1st

Tim Elrick (Wentworth Institute of Technology)                  Plymouth Post 40            OF          1st

Colin Nicklas (Plymouth North High School)                         Plymouth Post 40            SS           1st

Kyle Mann (Plymouth North High School)                             Plymouth Post 40            RHP        1st

Brett Cabral (Plymouth North High School)                          Plymouth Post 40            OF          1st

Nick Couhig (Falmouth High School)                                       Sandwich Post 188          RHP        1st

Luke Chevalier, RHP/OF, (Northern State University)         Sandwich Post 188          RHP/OF 1st

Colin Russell (Eastern Connecticut State University)           Sandwich Post 188          3B          1st

Kevin Marsh (St. John Paul II High School)                            Sandwich Post 188          OF/RHP 1st

Sam Bacchiocci (Tabor Academy)                                            Wareham Post 220          RHP        1st

Wiley Knight (Tabor Academy)                                                 Wareham Post 220          C/OF      1st

Austin Salkind (Old Rochester Regional High School)         Wareham Post 220          INF         1st

Bryant Salkind (Old Rochester regional High School)         Wareham Post 220          INF/RHP               1st

Nick Spyropolous (Whitman-Hanson Reg. High School)    Whitman Post 22             3B          1st

Colin Josselyn (Whitman-Hanson Reg. High School)           Whitman Post 22             1B          1st

Tim DeCouto (Whitman-Hanson Regional High School)    Whitman Post 22             RHP        1st

Tommy Chmura (Whitman-Hanson Reg. High School)       Whitman Post 22             SS           1st

Jackson Badot (Barnstable High School)                                Barnstable Post 206        OF/LHP 2nd

Gary DiSarcina Jr. (Barnstable High School)                          Barnstable Post 206        2B          2nd

Jake Pierce (East Bridgewater High School)                          Hawkeye AC       3B          2nd

Chris Leavitt (East Bridgewater High School)                        Hawkeye AC       C             2nd

Pat Kielty (Marshfield High School)                                         Marshfield Post 88          3B/RHP 2nd

Joe Webber (Marshfield High School)                                    Marshfield Post 88          OF          2nd

Tyler Morini (Massassoit Community College)                     Plymouth Post 40            2B          2nd

Kenny Drew (Plymouth North High School)                          Plymouth Post 40            RHP        2nd

Tom Cummings (Upper Cape Cod Tech)                                Wareham Post 220          P/OF      2nd

Ryan Amado (Whitman-Hanson Regional High School)     Whitman Post 22             C             2nd

Brady Doherty (Sandwich High School)                                  Sandwich Post 188          2B          2nd

Joe Oriola (St. John Paul II High School)                                 Sandwich Post 188          RHP        2nd